Levering: 1-2 hverdage - Gratis fragt til postbutik på alle ordre over 699,00 - ellers kun 39,95
Super kundeservice

Super kundeservice

Sikker betaling

Sikker betaling

Hurtig levering

Hurtig levering

GLS / Postnord

PME Flower Foam Pad

Pris: Kr.29,95


Levering: 1-2 hverdage - Gratis fragt til postbutik på alle ordre over 699,00 - ellers kun 39,95

20 på lager

Varenummer (SKU): 5060047068987 Kategorier: , ,

Beskrivelse

Skummåtte fra PME til underlag under fremstilling af fondant og marcipan blomster.

U-undværeligt redskab! Fondant klæber ikke til måtten, og den giver et perfekt underlag.

Måler: 19,5 x 19,5 cm x 1,2 cm

Kan bruges igen og igen.

Relaterede produkter

  • Mexican Foam Pad - PME

    Specielt designet skumpude til at lave smukke formede blomster og figurer i marcipan, fondant, sugarpaste eller royal icing.
    Den blå pude har 5 forskellige hulstørrelser og speciel velegnet til Mexican Flowers.
    Den blå pude (Mexican foam pad) måler 19,5 x 19,5 x 1,8cm.
    Engelsk vejledning medfølger - udstikker og fondant/mexican paste medfølger ikke.
    Pris: Kr.39,95
    Lagerbeholdning:2
  • Mexican & Flower Foam Pads - PME

    Specielt designet skumpuder til at lave smukke formede blomster og figurer i marcipan, fondant, sugarpaste eller royal icing.
    Den blå pude har 5 forskellige hulstørrelser og speciel velegnet til Mexican Flowers. Den hvide pude er helt lukket og velegnet til blomster evt. midlertidtig vedhæftet med en nål. Puderne klæber ikke til dine figurer.
    Den hvide pude (flower pad ) måler 19,5 x 19,5 x 1,2cm og den blå pude (Mexican foam pad) måler 19,5 x 19,5 x 1,8cm.
    Engelsk vejledning medfølger.
    Pris: Kr.49,95
    Lagerbeholdning:10
  • Flower Pics Small pk/12 - PME

    Flower pics er ideele plastikbeholdere til at sikre f.eks blomsertråde/wire i såvel spiselige som ikke spiselige dekorationer. Kan også fyldes med vand og anvendes til friske blomster.
    Størrelse: 5 cm lange, indvendig mål ca. 0,3 cm.
    Indhold: 12 stk.
    Pris: Kr.24,95
    Lagerbeholdning:24
  • Flower Pics Medium pk/12 - PME

    Flower pics er ideele plastikbeholdere til at sikre f.eks blomsertråde/wire i såvel spiselige som ikke spiselige dekorationer. Kan også fyldes med vand og anvendes til friske blomster.
    Størrelse: 5,5 cm lange, indvendig mål ca. 0,5 cm.
    Indhold: 12 stk.
    Pris: Kr.24,95
    Lagerbeholdning:2
  • Flower Pics Large pk/6 - PME

    Flower pics er ideele plastikbeholdere til at sikre f.eks blomsertråde/wire i såvel spiselige som ikke spiselige dekorationer. Kan også fyldes med vand og anvendes til friske blomster.
    Størrelse: 7 cm lange, indvendig mål ca. 1 cm.
    Indhold: 6 stk.
    Pris: Kr.19,95
    Lagerbeholdning:31
  • Prægemåtte - Bark, PME

    Prægermåtte med naturtro barkmønster, fra PME - velegnet til at præge f.eks fondant, gumpaste eller marcipan. Begge sider afmåtten kan anvendes, enten til at skabe et fordybet eller hævet mønster.
    Tip: anvend f.eks PME Lustre Spray til at give din kreation et flot og strålende finish.
    Måttens mål er ca. 15 x 30,5 cm
    Denne måtte findes også som en del af sættet: Prægemåtter - alle 10 fra PME
    PME Impression Mat
    Pris: Kr.24,95
    Lagerbeholdning:3
  • Fondant Rullemaskine - Elektrisk, PME

    Elektrisk Rullemaskine fra PME, som er perfekt, hvis du skal rulle din fondant ud i en ensartet tykkelse til f.eks. sløjfer eller som stof effekter som pynt på dine kager - den er også super til pasta og lasagneplader. Der medfølger ekstra skærere til strimler i tykkelser på 2mm og 6,6mm. Den elektriske motor gør alt arbejdet for dig, så du blot skal sørge for flowet af fondant til maskinen. Der medfølger et manuelt håndtag, så det er også en mulighed at gøre det med håndkraft. Maskinen måler ca. 17,5 cm. Indeholder: Rullemaskine, motor, aftagelige skæreblade, skruetvinge og et manuelt håndtag. Specifikationer:  - Måler ca. 17,5 cm - 80 W - 50/60 Hz - 3 hastighedstrin - 9 indstillinger for tykkelse
    Pris: Kr.899,95
    Lagerbeholdning:1
  • Prægemåtte - Kvadrater (lille), PME

    Prægermåtte med kvadratisk mønster, fra PME - velegnet til at præge f.eks fondant, gumpaste eller marcipan. Begge sider af måtten kan anvendes, enten til at skabe et fordybet eller hævet mønster.
    Tip: anvend f.eks PME Lustre Spray til at give din kreation et flot og strålende finish.
    Måttens mål er ca. 15 x 30,5 cm
    Denne måtte findes også som en del af sættet: Prægemåtter - alle 10 fra PME
    PME Impression Mat
    Pris: Kr.24,95
    Lagerbeholdning:8
  • Wire Cutter - PME

    Bidetang af høj kvalitet fra PME, et must have når du f.eks arbejder med sukkerblomster. Den kraftige tang klipper nemt i tyk blomstertråd og gør dit arbejde til en leg og du skåner dine dyrebare sakse!
    Størrelse: ca. 12,5 cm.
    Pris: Kr.49,95
    Lagerbeholdning:5
  • Modelling Tools Sæt - 8 dele, PME

    Modellierings værktøj bestående af 8 dele fra PME.
    Det multifunktionelle værktøj er specialudviklet til modellering i fondant, marcipan, figurer i 3D m.m.
    Indhold: 8 stk.
    PME yder 10 års garanti på produktet (betingelser gælder).
    Det kan værktøjet bruges til: 
    - Bone Tool: ideel til at udtynde og udjævne kanterne på blade. - Klinge- og skal værktøj: til at skabe enkle prægede skal-mønstre og kanter, også godt til at lave fødderne på marcipandyr. - Kugleværktøj: et vigtigt værktøj til blomstermodellering, der bruges til at forme blade, kronblade og krusninger (den lille størrelse er perfekt til at skabe præcise detaljer). - Scallop and Comb Tool: Kammen er god til at markere og præge et savtakket design eller mønster, og scalloppen er ideel til at skabe menneske- og dyretræk som mund, øjne, ører og øjenbryn osv. - Savtakket og konisk kegleværktøj: bruges til fordybninger og prægning og er også god til at skabe kegleformede hulrum, ideelt til at skabe fantastisk flot frugt som æbler, pærer osv. Den savtakkede kegle er fantastisk til at lave halsen på en lang række blomster. - Koniske kegler 5/6 Star Tool: Bruges som embosser til en enkelt stjerne, men kan også bruges til at lave midten af blomster med 5 eller 6 kronblade. - Pæreformet værktøj: Et meget alsidigt værktøj, der kan bruges til at udhule og præge en række forskellige former, et fantastisk friseringsværktøj. - Værktøj til formning af blomster/blade: Perfekt til at forme og lave årer i kronblade og blade.
    Pris: Kr.144,95
    Lagerbeholdning:10
  • Modelling Tools Sæt - 14 dele, PME

    Modellierings værktøj bestående af 14 dele fra PME.
    Det multifunktionelle værktøj er specialudviklet til modellering i fondant, marcipan, figurer i 3D m.m.
    Sættet kommer i en smart beholder, som er perfekt til opbevaring af dine redskaber. Beholderen måler ca. 18,8 x 9 x 6 cm.
    Indhold: 13 stk. værktøj + boks til opbevaring
    PME yder 10 års garanti på produktet (betingelser gælder).
    Det kan værktøjet bruges til: 
    - Bone Tool: ideel til at udtynde og udjævne kanterne på blade. - Klinge- og skal værktøj: til at skabe enkle prægede skal-mønstre og kanter, også godt til at lave fødderne på marcipandyr. - Kugleværktøj: et vigtigt værktøj til blomstermodellering, der bruges til at forme blade, kronblade og krusninger (den lille størrelse er perfekt til at skabe præcise detaljer). - Scallop and Comb Tool: Kammen er god til at markere og præge et savtakket design eller mønster, og scalloppen er ideel til at skabe menneske- og dyretræk som mund, øjne, ører og øjenbryn osv. - Savtakket og konisk kegleværktøj: bruges til fordybninger og prægning og er også god til at skabe kegleformede hulrum, ideelt til at skabe fantastisk flot frugt som æbler, pærer osv. Den savtakkede kegle er fantastisk til at lave halsen på en lang række blomster. - 2 Scriber-nåle, tykke og tynde: ideelle til at markere skabeloner, frigøre luft under glasur, rense dyse ender og markere små prikker. - Koniske kegler 5/6 Star Tool: Bruges som embosser til en enkelt stjerne, men kan også bruges til at lave midten af blomster med 5 eller 6 kronblade. - Pæreformet værktøj: Et meget alsidigt værktøj, der kan bruges til at udhule og præge en række forskellige former, et fantastisk friseringsværktøj. - Værktøj til formning af blomster/blade: Perfekt til at forme og lave årer i kronblade og blade. - Design Wheeler: ideel til stofeffekter, sukkerbroderi, bånd og ekstra detaljer til udskårne figurer. - Quiltningsværktøj: Ideel til at lave årer i kronblade og blade og til modellering af dyr og figurer, lave fine linjer og sy detaljer i modellerne. - Skærehjul: Et fantastisk skæreværktøj med et hjul i forskellig størrelse i hver ende. - Fondant kniv: Til at skære fine mønstre og præcise linjer. - Sættet indeholder også to blade: et skalpelblad og et båndindføringsblad Disse modelleringsværktøjer er ideelle til brug med en lang række spiselige og ikke-spiselige materialer, herunder fondant, gumpaste eller marcipan.
    Pris: Kr.224,95
    Lagerbeholdning:4
 
 

Tilbud lige nu

  • Callebaut Chokolade Mørk - 54,5 % Kakao, 1 kg

    Callebaut Callets Dark er en delikat mørk chokolade designet til at smelte og har en afbalanceret bitter-sød kakao smag. For at lette smeltningen kommer chokoladen i dråber, og de indeholder 54,5% kakaotørstof og er lavet af den fineste belgiske chokolade. Velegnet til at lave al slags chokoladearbejde.
    Se også vores udvalg af hvid og mørk chokolade, samt større mængder.
    Teknisk betegnelse: L811NV - Callebaut 811
    Se hvad denne chokolade gner sig til
     
    Pris: Kr.219,95
    Lagerbeholdning:478
  • Callebaut Chokolade Mørk - 54,5 % Kakao, 2,5 kg

    Stor pose med 2,5kg
    Callebaut Callets Dark er en delikat mørk chokolade designet til at smelte og har en afbalanceret bitter-sød kakao smag. For at lette smeltningen kommer chokoladen i dråber, og de indeholder 54,5% kakaotørstof og er lavet af den fineste belgiske chokolade. Velegnet til at lave al slags chokoladearbejde.
    Se også vores udvalg af hvid og mørk chokolade, samt større mængder.
    Teknisk betegnelse: L811NV 811-E4-U71 - Callebaut 811
    Se hvad denne chokolade gner sig til
     
    Pris: Kr.499,95
    Lagerbeholdning:102
  • Hævekasse til Dej, 30x40x12cm - incl. Låg

    Dejkasse incl. låg som passer perfekt ind i almindelige køleskabe. Fremstillet i fødevaregodkendt, slagfast plast. Vi har kassen i 3 højder: 7, 12 og 17cm højde. Dette er den mellemste på 12cm, som egner sig særdeles godt til deje der hæver medium op. Kassen måler udvendigt ca. 30x40x12 cm, og indvendigt 36,5x26x5x11,5 cm. Låget tilføjer yderligt ca. 1 cm til højden. Da låget er løst, kan man let få både kasse og låg i fx opvaskemaskinen, men det lukker ikke hermetisk tæt, som f.eks. en condibøtte - man kan evt. smøre dejen med lidt olie. Kassen kan rumme 11,2L og kan stables. Prisen er for en kasse samt låg. Overvej om det ikke ville være smart med en handy spartel til at få pizzaboller m.m. op af hævekassen - som fx DENNE. Farve: Grå Materiale: PP plast Temperaturbestandighed: -40°C til +60°C Egnet til direkte kontakt med fødevarer: Ja
    Pris: Kr.129,95
    Lagerbeholdning:1
  • Callebaut Chokolade Hvid - 28 % Kakao, 1 kg

    Callebaut Callets White er en delikat hvid chokolade designet til at smelte og har en afbalanceret cremet mælkesmag. For at lette smeltningen kommer chokoladen i dråber, og de indeholder 28% kakaotørstof og er lavet af den fineste belgiske chokolade. Velegnet til at lave al slags chokoladearbejde.
    Se også vores udvalg af hvid og mørk chokolade, samt større mængder.
    Teknisk betegnelse: W2NV - Callebaut W2
    Se hvad denne chokolade gner sig til
     
    Pris: Kr.219,95
    Lagerbeholdning:199
  • Callebaut Chokolade Lys - 33,6 % Kakao, 1 kg

    Callebaut Callets Milk er en delikat lys mælkechokolade designet til at smelte og har en afbalanceret mælk, kakao og karamel smag. For at lette smeltningen kommer chokoladen i dråber, og de indeholder 33,6% kakaotørstof og er lavet af den fineste belgiske chokolade. Velegnet til at lave al slags chokoladearbejde.
    21,8% mælkeindhold
    Se også vores udvalg af hvid og mørk chokolade, samt større mængder.
    Teknisk betegnelse: 823NV 823-E3-U68 - Callebaut 823
    Pris: Kr.219,95
    Lagerbeholdning:175
  • Hvedesur - Surdejspulver, 1kg

    Hvedesur er tørret surdej, som giver enormt lækre brød, takket være durum surdejen som vækkes til live når du bager. Surdejspulveret tilsættes melet inden det tilsættes dejen. Kan også med fordel blandes med lidt vand dagen i forvejen, dette vil forstærke smagen. Dossering: 10-50g pr kilo mel. Se din opskrift, ellers anbefaler vi 40g pr kilo mel. Altså, hvis din opskrift siger 500g mel, skal du tilsætte ca. 20g Surdejspulver. Leveres i 2 poser med hver 500g = 1kg - rækker til ca. 50 brød. Hvedesur kaldes også for NemSur
    Pris: Kr.99,95
    Lagerbeholdning:1
  • Hævekasse til Dej, 30x40x7cm - incl. Låg

    Dejkasse incl. låg som passer perfekt ind i almindelige køleskabe. Fremstillet i fødevaregodkendt, slagfast plast. Vi har kassen i 3 højder: 7, 12 og 17cm højde. Dette er den laveste på 7cm, som egner sig særdeles godt til deje der ikke skal hæve ret meget op - fx pizzadej. Kassen måler udvendigt ca. 30x40x7 cm, og indvendigt 36,5x26x5x6,5 cm. Låget tilføjer yderligt ca. 1 cm til højden. Da låget er løst, kan man let få både kasse og låg i fx opvaskemaskinen, men det lukker ikke hermetisk tæt, som f.eks. en condibøtte - man kan evt. smøre dejen med lidt olie. Kassen kan rumme 6,4L og kan stables. Prisen er for en kasse samt låg. Overvej om det ikke ville være smart med en handy spartel til at få pizzaboller m.m. op af hævekassen - som fx DENNE. Farve: Grå Materiale: PP plast Temperaturbestandighed: -40°C til +60°C Egnet til direkte kontakt med fødevarer: Ja
    Pris: Kr.119,95
    Lagerbeholdning:1
  • Callebaut Chokolade Mørk - 57,9 % Kakao, 2,5 kg

    Stor pose med 2,5kg
    Callebaut Callets Dark er en delikat mørk chokolade designet til at smelte og har en afbalanceret bitter-sød kakao smag. For at lette smeltningen kommer chokoladen i dråber, og de indeholder 57,9% kakaotørstof og er lavet af den fineste belgiske chokolade. Velegnet til støbning (fyldte chokolader) og overtræk.
    Se også vores udvalg af hvid og mørk chokolade, samt større mængder.
    Teknisk betegnelse: 2815-E4-U71 eller bare Callebaut 815
     
    Pris: Kr.499,95
    Lagerbeholdning:54
  • Callebaut Chokolade Lys - 33,6 % Kakao, 2,5 kg

    Stor pose med 2,5kg - findes også i andre størrelser
    Callebaut Callets Milk er en delikat lys mælkechokolade designet til at smelte og har en afbalanceret mælk, kakao og karamel smag. For at lette smeltningen kommer chokoladen i dråber, og de indeholder 33,6% kakaotørstof og er lavet af den fineste belgiske chokolade. Velegnet til at lave al slags chokoladearbejde.
    Se også vores udvalg af hvid og mørk chokolade, samt større mængder.
    Teknisk betegnelse: 823NV 823-E4-U71 - Callebaut 823
    Se hvad denne chokolade gner sig til
     
    Pris: Kr.499,95
    Lagerbeholdning:126
  • Callebaut Chokolade Mørk - 54,5 % Kakao, 400g

    Callebaut Callets Dark er en delikat mørk chokolade designet til at smelte og har en afbalanceret bitter-sød kakao smag. For at lette smeltningen kommer chokoladen i dråber, og de indeholder 54,5% kakaotørstof og er lavet af den fineste belgiske chokolade. Velegnet til at lave al slags chokoladearbejde.
    Se også vores udvalg af hvid og mørk chokolade, samt større mængder.
    Teknisk betegnelse: L811NV - Callebaut 811
    Se hvad denne chokolade gner sig til
    Dette er en Callebaut Hero Chokolade
    Pris: Kr.99,95
    Lagerbeholdning:126
  • Callebaut Chokolade Hvid - 28 % Kakao, 2,5 kg

    Stor pose med 2,5kg
    Callebaut Callets White er en delikat hvid chokolade designet til at smelte og har en afbalanceret cremet mælkesmag. For at lette smeltningen kommer chokoladen i dråber, og de indeholder 28% kakaotørstof og er lavet af den fineste belgiske chokolade. Velegnet til at lave al slags chokoladearbejde.
    Se også vores udvalg af hvid og mørk chokolade, samt større mængder.
    Teknisk betegnelse: W2NV W2-E4-U71 - Callebaut W2
    Se hvad denne chokolade gner sig til
     
    Pris: Kr.499,95
    Lagerbeholdning:19
  • Candyfloss Sukker Sampak - 4 x 250 g, Konditorens

    Candyfloss sukker i den rigtige kvalitet - giver store, fluffy og velsmagende candyfloss, der sidder godt på pinden. Dette er en sampak med candyfloss sukker i fire forskellige farver/smage (blå, rød, grøn og hvid). - Den blå variant har en frisk smag af sport (lime), som gør den lidt mindre sød. - Den grønne variant har en frisk smag af citrusfrugter, som gør den lidt mindre sød. - Den røde variant har en klassisk smag af jordbær, som man kender fra barndommen. - Den hvide variant har en diskret smag af vanilje – den klassiske farveløse variant. 1 pose på 250g giver 20-25 candyfloss. Mangler du en candyfloss maskine til sukkeret så finder du den HER. Indhold: 4 x 250g.
    Pris: Kr.99,95
    Lagerbeholdning:1
  • Callebaut Chokolade Mørk - 70,5 % Kakao, 2,5 kg

    Stor pose med 2,5kg
    Callebaut Callets Intense Dark er en delikat mørk chokolade designet til at smelte og har en intens kakao smag. For at lette smeltningen kommer chokoladen i dråber, og de indeholder 70,5% kakaotørstof og er lavet af den fineste belgiske chokolade. Velegnet til at lave al slags chokoladearbejde.
    Se også vores udvalg af hvid og mørk chokolade, samt større mængder.
    Teknisk betegnelse: Callebaut 70-30-38
     
    Pris: Kr.529,95
    Lagerbeholdning:74
  • Krumkagejern / Gode Råd Jern - Wilfa

    Krumkagejern med 5 års fabriksgaranti! Flot krumkage- / gode råd jern på 1000 Watt fra Wilfa med 5 års garanti. Husk også at bestille den populære vaffelkegle med. Med jernet kan du lave lækre sprøde og tynde kager også kendt under navnet gode råd som stammer fra Sønderjylland og krumkager som stammer fra Norge. Kom dej på jernet – indstil temperaturen på termostaten og afvent indikatorlampen. Så simpelt er det. Jernet er udstyret med det traditionelle norske Østerdals mønster, hvilket giver et flot aftryk i dine kager. Samtidig har jernet en dobbelt non-stick belægning, som gør det let at tage de nybagte kager af jernet og sikrer en nem rengøring af vaffeljernet, da intet dej sidder fast.
    • Model: Culture Krumkake Iron CC1B-1000 (tidligere Østerdal CC-1)
    • 5 års garanti
    • 1000 Watt
    • Krumkage/ Gode råd Jern
    • Dobbelt Non-stick belægning
    • Justerbar termostat
    • Indikatorlampe
    • Kan opbevares opretstående
    • Spildrende til overskydende dej
    • Bageareal - diameter på krumkage: 165 mm / 16,5 cm
    Pris: Kr.299,95
    Lagerbeholdning:136
  • Candyfloss Maskine + 8x Candyfloss Sukker, Champion

    I denne sampak/startpakke får du en candyfloss maskine samt hele 8 forskellige smage af candyfloss sukker. Champions candyflossmaskine er perfekt til f.eks. børnefødselsdagen. Du kan købe træpinde og ekstra candyfloss sukker HER. I pakken får du: - 1 candyfloss maskine, - 1 instruktionshæfte, - 1 måleske, - 1 skål, - 50g Blå Sport candyfloss sukker - 50g Rød Jordbær candyfloss sukker - 50g Grøn Citrus candyfloss sukker - 50g Hvid Vanilje candyfloss sukker - 50g Rød Kirsebær candyfloss sukker - 50g Gul Banan candyfloss sukker - 50g Grøn Kiwi candyfloss sukker - 50g Blue Raspberry candyfloss sukker I alt ca. 400g professionel cotton candy sukker som giver giver 30-40 færdigliavede candyfloss. Maskinen måler ca. Ø 27,5 x 18,2 cm og har en effekt på 500 W. Det tager under 1 minut at lave en candyfloss, når maskinen er varmet op.
    Pris: Kr.399,95
    Lagerbeholdning:1
 
 
FÅ EN E-MAIL NÅR VAREN ER PÅ LAGER IGEN! Vi giver dig besked når dette produkt kommer på lager igen. Vi sender dig en email på den adresse som du skriver nedenfor.
Email Antal Vi deler ikke din adresse med nogen andre, men du giver tilladelse til at vi må sende dig emailen med besked om at produktet er tilbage på lager.